ULKS Judo Kowala – sportowa duma naszej Gminy!

judo_kowala

Dzisiejszym wpisem rozpoczynamy serię informacji o klubie ULKS Judo Kowala, który jest prowadzony przez naszą sąsiadkę z Trablic – Małgorzatę Okólską, a zawodnikami jest młodzież z naszej gminy, w tym oczywiście z Trablic.

Zawodnicy ULKS Judo Kowala osiągają bardzo dobre rezultaty na arenie krajowej i międzynarodowej uczestnicząc w wielu turniejach, z których wracają z obfitym dorobkiem medalowym.

Zaczynamy…

Zawodnicy Judo Kowala mają za sobą bardzo pracowity i obfitujący w sukcesy okres. Wzięli udział w kilku  ważnych turniejach, gdzie zdobyli cenne punkty rankingowe oraz medale.

Swój sezon startowy młodzicy rozpoczęli już 14 lutego na rankingowym turnieju w Lesznowoli, gdzie wywalczyli 4 srebrne i 2 brązowe medale. Zdobyli tym samym cenne punkty do rankingu WMZ Judo.

Dzień później wystartowali młodsi zawodnicy na I Turnieju Funny WOM i tam wywalczyli 1 złoty medal i 2 srebrne.

1 marca swoje starty rozpoczęli starsi zawodnicy Judo Kowala w Lublinie na Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego.

Przemysław Czerwonka wywalczył tam brązowy medal a Adrian Lenart i Przemysław Bassa zajęli 5 miejsca.

21-22 marca to kolejny pracowity weekend judoków z Kowali, gdzie wystartowali w dwóch ważnych turniejach. Adrian Lenart wziął udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Bytomiu i wywalczył tam srebrny medal. Jest to olbrzymi sukces tego zawodnika i nagroda za lata spędzone na treningach.

W tym samym czasie młodzicy naszego klubu startowali  na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzików. Zdobyli tam 4 srebrne i 1 złoty medal, tym samym potwierdzając swoją wysoką formę.

W kolejny weekend czyli 28-29 marca zawodnicy ULKS Judo Kowala znowu musieli się rozdzielić i tak młodzicy pojechali do Suchego Lasu k/Poznania na Puchar Polski Dzieci i Młodzików gdzie Piotr Chełmiński i Brajan Leśniewski wywalczyli 5 miejsca. Natomiast dzieci wystartowały w Warszawie na II Turnieju Funny WOM, zdobywając tam 2 srebrne i 1 brązowy medal.

Dużym sukcesem naszego klubu jest powołanie do kadry młodziczek Mazowsza 4 zawodniczek:

  • Klaudii Chobot
  • Patrycji Drab
  • Emilii Kowalskiej
  • Weroniki Nogaj.

 Opracowała: Małgorzata Okólska