Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji „Karawana 2015” w Kowali

karawana2

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy na Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji „Karawana 2015”, który odbędzie się 11 lipca w Kowali.

Wędrujący festiwal sztuki Karawana planuje odwiedzić 8 miejscowości województwa mazowieckiego (w tym Kowalę), w których realizowany będzie program artystyczny. To projekt umożliwiający mieszkańcom województwa mazowieckiego aktywne uczestniczenie w nowych, otwartych formach życia kulturalnego.

Dzień Karawany rozpoczyna się w godzinach popołudniowych spektaklem teatru profesjonalnego – dla dzieci, a kończy się spektaklem dla widzów dorosłych. Czas między spektaklami zostanie wzbogacony rodzinnymi animacjami prowadzonymi przez doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Dzieci, młodzież i rodzice będą inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Uczestnicy biorą udział w przygotowaniu m.in.: scenek dramowych, żywych obrazów, kukiełek, strojów, scenografii a następnie prezentują je na scenie lub w plenerze. Przygotowywane scenki będą nawiązywały do wcześniej obejrzanych spektakli, być może będą też ich rozwinięciem lub uzupełnieniem. Dla małych zespołów pracujących pod okiem doświadczonych animatorów przewidziane są drobne upominki. Udział w prezentacjach jest całkowicie bezpłatny.
Wędrujący festiwal sztuki jest również okazją do prezentacji lokalnych działań artystycznych. Celem programu jest organizacja czasu wolnego wokół atrakcyjnych działań kulturalnych. Działania te inspirują do samodzielnej pracy twórczej w przyszłości oraz kształtowania aktywnej  postawy u odbiorców projektu.

Organizatorzy – Mazowiecki Instytut Kultury (dawniej Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki) we współpracy ze Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA i ośrodkami kultury województwa mazowieckiego, postawili sobie za cel zainteresowanie dzieci,  młodzież i dorosłych teatrem oraz działaniami o charakterze parateatralnym i plastycznym, które wyzwalają wyobraźnię, zdolności twórcze oraz stanowią ciekawy sposób spędzania czasu wolnego.

PROGRAM:

16.00 – „Awanturka z leśnego podwórka” – Teatr BAJLANDIA (spektakl dla najmłodszych).
17.00 – 20.00 – rodzinne animacje realizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.
21.00 – „Komedianci” – Teatr MIMO (spektakl rodzinny).

O ARTYSTACH:

Teatr Bajlandia – od lat odwołuje się do wyobraźni dziecko poprzez wesołe i edukacyjne formy teatralne. Przedstawienia Bajlandii pełne koloru i muzyki, zachwycają nie tylko małych widzów, ale również tych dorosłych.

Teatr MIMO – stara się łączyć najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy. W teatralnej pracy poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną by przy zachowaniu zasad sztuki pantomimy jedynymi granicami były granice ich wyobraźni.

ZAPRASZAMY!

%d bloggers like this: