Konkurs na mural upamiętniający ks. Romana Kotlarza

mural

Razem ze Stowarzyszeniem Wspierania Rozwoju Gminy Kowala zapraszamy do udziału w otwartym konkursie na mural, który ma być jednym z elementów wystawy poświęconej ks. Romanowi Kotlarzowi znajdującej się w Domu Pamięci jego imienia w Trablicach.

„Są ludzie i sprawy, których nie wolno wymazać z pamięci” to hasło konkursu na mural, jaki powstanie w ramach projektu Dom Pamięci ks. Kotlarza – małe muzeum – wielka historia o którym pisałem we wpisie z 12 maja.

Dzieło ma upamiętniać postać niezłomnego kapłana i symbolu Czerwca ’76 – ks. Romana Kotlarza oraz wydarzenia, które 40 lat temu utorowały drogę kolejnym polskim przemianom.

W realizacji zadania mogą uczestniczyć profesjonalni artyści plastycy jak i amatorzy, którzy zechcą zmierzyć się z tematem i przygotować projekt malowidła o wymiarach 4,00 x 2,30 m. Nie ma też żadnych ograniczeń  dotyczących miejsca zamieszkania, narodowości czy dorobku artystycznego. Aczkolwiek mile będą widziani artyści wywodzący się z terenu naszej gminy. Chcemy, aby obraz, który powstanie był wyrazem naszej wdzięczności i dumy z tych, którzy odważyli się stanąć w obronie ludzkiej godności.

Dla autora zwycięskiego projektu przewidziana jest nagroda finansowa. Organizator pokryje także koszty realizacji muralu.

Zwycięskie dzieło zostanie namalowane na jednej ze ścian wewnętrznych Domu Pamięci ks. Kotlarza, ogólnie dostępnym dla zwiedzających nasze małe muzeum.

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2015 roku.

Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Regulamin: Regulamin konkursu na projekt i wykonanie muralu

Muzeum-Historii-Polski jpg