ULKS Judo Kowala – Obóz sportowy Łazy 2015

lazy

W dniach 1-15 sierpnia 2015 roku zawodnicy ULKS Judo Kowala uczestniczyli w obozie sportowym w Łazach k/Koszalina. W obozie wzięło udział 20 zawodników z Kowali, z rocznika 1996-2008. Celem obozu było przygotowanie zawodników do startów w drugim półroczu.

Wakacje 2015 powoli zbliżają się do końca. Dla większości naszych zawodników obóz w Łazach był ostatnią przygodą z judo w czasie tegorocznego „odpoczynku”. Dwa solidnie przepracowane obozy, mamy nadzieję że będą procentować w nowym sezonie szkolnym. Już we wrześniu pierwsze poważne sprawdziany.

Tegoroczny obóz w Łazach okazał się być strzałem w dziesiątkę. Świetna pogoda, piękna plaża, aquapark, sporo nadmorskich atrakcji i doborowe towarzystwo, pomogło nam w odpoczynku, ale i w dość mocnych treningach, zarówno dla maluchów, jak i starszych zawodników.

Zawodnicy trenowali 4 razy dziennie rozpoczynając dzień od porannego rozruchu na plaży, po śniadaniu trening techniczny na macie (2 godziny), po obiedzie trening siłowy, bądź wytrzymałościowy w terenie i na zakończenie dnia trening techniczny na macie po kolacji (2 godziny). W tym roku po raz pierwszy starsi zawodnicy mieli okazję uczestniczyć w treningu ,,nocnym”, który pokazał jak mocny charakter mają sportowcy z Kowali. Oprócz treningów technicznych był też czas na  mecze siatkówki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz turniej piłkarzyków stołowych. Ostatniego dnia obozu zawodnicy mieli wycieczkę do Aquaparku w Darłowie a po przyjeździe było ognisko połączone z podsumowaniem obozu i rozdawaniem nagród. Duże podziękowania dla sklepu Leda Sport w Radomiu za ufundowanie nagród dla uczestników wyjazdu.

Obóz dość długi , ale dzięki zawodnikom z innych klubów, nie było czasu się nudzić. Nowe znajomości, przyjaźnie a niekiedy sympatie wpływały na doskonałe samopoczucie – nawet trenerów. Tym razem skład klubów był odmienny niż do tej pory. W treningach brali udział zawodnicy z Judo Champion Warszawa, Gwardii Piła, AZS Puławy i przez jakiś czas Mako Wrocław. Gościliśmy także w Darłowie, gdzie zostaliśmy zaproszeni na randori przez UKJ 225.

Kolejnym bardzo ważnym wyzwaniem dla klubu jest organizacja Ogólnopolskiego Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy Kowala, który odbędzie się w Kowali 19 września 2015 roku. Przyjazd na zawody zapowiedziało już wiele klubów z całej Polski, czekamy jeszcze na potwierdzenie udziału judoków ze Słowacji. Gościem specjalnym na turnieju będzie Mistrz Olimpijski w judo Paweł Nastula.

Opracowała: Małgorzata Okólska