Otwarcie sali gimnastycznej przy szkole w Mazowszanach

salamaz

14 października 2015 r., w Dzień Komisji Edukacji Narodowej, miało miejsce ważne wydarzenie w naszej gminie. Tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Mazowszanach. To historyczny moment w pięćdziesięcioczteroletniej historii szkoły w Mazowszanach.

Sala posiada wymiary 30m x 15m. Znajdują się w niej boiska do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki. Wyposażona jest w zaplecze sanitarne z szatniami. Z budynkiem szkoły połączona jest łącznikiem.

W uroczystości otwarcia sali gimnastycznej brało udział wielu gości; przedstawiciele władz województwa mazowieckiego, gminy Kowala, oświaty, duchowieństwa, rodzice oraz uczniowie.

Uświetnieniem tego wydarzenia był niezwykły pokaz artystyczny uczniów szkoły, składający się z elementów choreograficzno-wokalnych.

Po części artystycznej przedstawiciele Departamentu Biura Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie zorganizowali wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w ramach Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach kampanii uczniowie w grupach panelowych uczestniczyli w pokazie filmu – „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i trenowali bezpieczną jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego. Każdy uczeń otrzymał od organizatorów zestaw odblasków, które pomogą bezpiecznie poruszać się po drogach.

Otwarcie sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Mazowszanach to ważny moment w życiu naszej społeczności, w której kolejne pokolenia uczęszczają na zajęcia do tejże szkoły. Nowa sala wzbogaca bazę dydaktyczną placówki i kto wie, może to właśnie tam swoje pierwsze kroki w sporcie postawią przyszli mistrzowie.

Galerię z tego wydarzenia można zobaczyć na:

http://www.pspmazowszany.info/

lub

http://kowala.pl/