Podsumowanie ferii w świetlicy „Słoneczko”

ferieslon

Od 01 do 12 lutego 2016 r. w Świetlicy „Słoneczko” w Trablicach odbywały się zajęcia i wyjazdy dla dzieci z terenu gminy Kowala. Harmonogram obejmował wyjazdy do kina Helios na film „Alwin i wiewiórki”, wyjazd do Hula-Parku oraz do klubu „Platinum” na kręgle. Dzieci pojechały też na wycieczkę do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz odwiedziły Manufakturę Karmelu, w której samodzielnie formowały słodkie lizaki.

Oprócz wyjazdów dzieci spędzały czas w świetlicy, gdzie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, piekąc pyszne pierniczki, wzięły udział w konkursie „Mam talent” oraz pojechały do Świetlicy „Szansa” w Kowali na gminne spotkanie pt. „Vipy czytają – dzieci słuchają”. Spotkanie zakończyło się warsztatami plastycznymi z Vipami , podczas których wykonano wspólnie plakaty do wiersza Jana Brzechwy „Lokomotywa”.  Uczestnicy zwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Kowali, gdzie odkryli tajemnice księgozbiorów biblioteki. Niektórzy nawet zapałali chęcią zapisu do biblioteki, by móc na co dzień wypożyczać książki.

Na zakończenie ferii odbyło się pożegnalne ognisko, na którym wszyscy piekli kiełbaski a opiekun świetlicy rozdał uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Dzień ten był też okazją świętowania urodzin jednej z wychowanek świetlicy, dla której przygotowano urodzinowy tort i niespodziankę. Z pewnością dzieci będą miały co wspominać i do wspomnień wracać.

Opracowała: Katarzyna Szczepanik