Pierwsze miejsce kobiet z ULKS Judo Kowala!

judokowala

18 czerwca 2016 roku zawodnicy Judo Kowala wystartowali w kolejnym bardzo mocnym turnieju International Polish Judo Cup Young Europe Solanin Cup w Nowej Soli k/ Zielonej Góry. W turnieju wzięło udział ponad 600 zawodników z 90 klubów, z 16 państw. Był to rankingowy Puchar Polski Młodzików. Po raz kolejny zawodnicy z Kowali udowodnili jak wysoką formę prezentują zdobywając tam 6 medali a tym samym w klasyfikacji medalowej kobiet nasz klub zajął 1 miejsce! Gościem honorowym turnieju był trener japońskiej reprezentacji kobiet w judo pan Tomo Tori.

Wyniki:

  • Złote medale: Klaudia Chobot, Emilia Kowalska
  • Srebrne medale: Patrycja Drab, Igor Błeszyński
  • Brązowe medale: Brajan Leśniewski, Alicja Kowalska

Na piątym miejscu start zakończyli Weronika Nogaj i Piotr Chełmiński. W eliminacjach odpadli: Alessio Leśniewski, Dawid Woźniak, Bartosz Kopycki.

A już w sobotę 25 czerwca zawodnicy wyjeżdżają na pierwszy obóz sportowy do Rawy Mazowieckiej szlifować formę, następnie zaraz po powrocie z Rawy wyjeżdżają na obozy kadry do Jastrowia k/ Piły a 1 sierpnia większość zawodników Judo Kowala udaje się do Łaz k/Koszalina na obóz klubowy. Jak widać judoków z Kowali czekają bardzo pracowite wakacje.

Opracowała: Małgorzata Okólska

Leave a Reply