Światowe Dni Młodzieży w Kowali

Ruszaja-zapisy-na-Swiatowe-Dni-Mlodziezy

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie są ważnym wydarzeniem w życiu również mieszkańców naszej diecezji – to spotkanie może mieć absolutnie wyjątkowe znaczenie. Do naszego kraju przyjeżdża Papież Franciszek, a młodzi Polacy staną się gospodarzami tego spotkania. W gminie Kowala koordynatorem Światowych Dni Młodzieży jest Centrum Wolontariatu przy GOPS w Kowali. Proponujemy Państwu 3 poziomy współpracy:

1. Wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w okresie od 25 do 31 lipca na spotkanie z papieżem Franciszkiem dla młodzieży w wieku 16-35 lat. Pobyt jest płatny i zależy od ilości dni.
– 25.07-31.07.2016 tzw. Pakiet A
– 28.07-31.07.2016 tzw. Pakiet B

Obydwie grupy będą biwakować na polu namiotowym w Pobiedniku Wielkim, oddalonym 10 km od placu gdzie odbędzie się papieska Msza i 15 km od centrum Krakowa. Szczegółowe informacje na stronie http://wydtravel.pl/pl_camp.html#Polozenie.
W pakiecie przewidziano również transport kolejowy do Krakowa (Koleje Mazowieckie), pełny koszt przejazdu dla obu pakietów wynosi 55zł. Koszt pakietu zawiera: transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma (w ramach pakietu wykupionego od komitetu krakowskiego) oraz nocleg i wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) zagwarantowana w ramach organizatorów pola namiotowego. Na sobotę i niedziele przewidziano prowiant przygotowany w ramach pakietów krakowskich.

2. W dniu 23 lipca 2016 roku w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu odbędzie się spotkanie wszystkich pielgrzymów z diecezji w tym zagranicznych gości, a tam spotkanie z polską kuchnią, gdzie Stowarzyszenie ,,Nasza Wieś Józefów”, Klub Sportowy ,,Judo”, Klub Seniora przy GOPS w Kowali będą przygotowywały potrawy w ramach dnia ,,Posmakuj Polski’’. Organizacje z naszego terenu będą miały za zadanie przygotowanie około 3000 porcji (m.in. pierogi 4 rodzaje: z kaszą jaglaną, ruskie, z kapustą , mięsem i pieczarkami, z serkiem, chleb z masłem czosnkowym , chleb z twarogiem, szczypiorkiem, rzodkiewką, sałatka jarzynowa, zalewajka, pączusie, muffinki marchwiowe, obwarzanki, ciasto piernik, ciasto drożdżowe, sernik, lane z jabłkami).

  • Poszukujemy sponsorów, którzy wsparliby finansowo osoby chętne (młodzież) na spotkanie z Papieżem w Krakowie.
  • W okresie od 10 do 17 lipca br. mieszkańców gminy poprosimy o wsparcie rzeczowe w postaci: jaj, mleka, mąki, ziemniaków, sera, jabłek, kapusty, marchwi.
  • W okresie od 9 do 10 lipca i od 16 do 17 lipca br. (weekend) w sklepach naszej gminy odbędzie się zbiórka artykułów spożywczych, koniecznych do przygotowania potraw.

3. Wolontariusz na wagę złota.

  • W dniach 9 do 10 lipca i od 16 do 17 lipca przy zbiórce artykułów spożywczych w sklepach na terenie gminy, w przypadku wolontariusza niepełnoletniego obowiązkowo zgoda rodzica.
  • W dniu 23 lipca 2016r.(sobota) w Muzeum Wsi Radomskiej przy pracach organizacyjnych spotkania (sekcja organizacyjna). Czekamy na chętnych. Konieczne imię i nazwisko, pesel wolontariusza, w przypadku wolontariusza niepełnoletniego obowiązkowo zgoda rodzica. Zgodę można pobrać tu:  Zgoda ŚDM.

Wszelkich informacji udziela i zapisy prowadzi Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali , tel. 48 610 17 60 wew. 43, 500 235 549
Szczegółowy program Światowych Dni Młodzieży – http://www.krakow2016.com/program;

http://www.krakow2016.com/
http://www.sdm2016.radom.pl/

 

Leave a Reply