Dożynki gminne w Kowali przeszły do historii

dozynki2

Dożynki gminne w Kowali już za nami. 21 sierpnia 2016r. odbyło się coroczne święto plonów. O godz. 12.00 w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Kowali została odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. W czasie uroczystości zostały poświęcone wieńce dożynkowe z sołectw gminy Kowala. Nie zabrakło również wieńca z Trablic.

Po Mszy św. procesja dożynkowa przemaszerowała na stadion gminny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po przywitaniu zebranych gości przez Wójta Gminy Kowala Tadeusza Osińskiego oraz rozpoczęcia dożynek przez Starostów Dożynkowych przyszedł moment na prezentację oraz obśpiewywanie wieńców przygotowanych przez poszczególne sołectwa.

Fot. Szymon Wykrota - Echo Dnia

Fot. Szymon Wykrota – Echo Dnia

Na scenie w Kowali sołectwo Trablice reprezentowały: sołtys p. Jolanta Trelka, p. Jadwiga Kwiatkowska oraz p. Zofia Odzimkowska, które wykonały piękną okolicznościową przyśpiewkę:

źrodło: Echo Dnia

Atrakcje dla każdego

Tegoroczny program dożynek był bogaty w liczne atrakcje dla całej rodziny. Gry i zabawy, konkursy, pokazy sportowe, występy artystyczne dzieci i młodzieży to tylko część atrakcji jaka czekała na gości dożynek w Kowali.

Tuż po godz. 18.00 na scenie w Kowali pojawiła się pierwsza gwiazda tego wieczoru, a właściwie pierwsze cztery gwiazdy, czyli Kabaret Skeczów Męczących. W swym prawie godzinnym występie rozbawili zebranych pod sceną do łez. Jednym ze skeczów zaprezentowanych przez KSM były „Chrzciny„. Dla tych, którzy nie widzieli tego skeczu na żywo zapis ze Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej:

Kabaret Skeczów Męczących pożegnał się z publicznością w Kowali „Piosenką turystyczną„.

Dożynki w Kowali zakończyły występy zespołów Buenos Amigos oraz Playboys. Po części artystycznej zgromadzeni na stadionie mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni.

Leave a Reply