Dobry prognostyk dla judoków przed turniejem w Kowali

judokowala

Bardzo udany początek sezonu mają za sobą zawodnicy ULKS Judo Kowala. 10 września wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Mazowsza w Warszawie. Był to bardzo mocno obsadzony, rankingowy turniej dla młodzików. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 32 klubów. Klub Judo Kowala zajął 1 miejsce w klasyfikacji medalowej!

Na ten sukces zapracowali, zdobywając medale :

  • złoty medal  – Klaudia Chobot, Weronika Nogaj oraz Igor Błeszyński
  • srebrny medal – Piotr Chełmiński
  • brązowy medal – Emilia Kowalska, Alessio Leśniewski

Na 7 miejscu zakończył rywalizację, wygrywając 3 walki i przegrywając 2 – Bartosz Kopycki. Dawid Woźniak odpadł w eliminacjach.

Taki początek sezonu jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi, bardzo ważnymi turniejami, które czekają judoków z Kowali. Już w sobotę 17 września wystartują na zawodach u siebie, tydzień później jadą do Warszawy na Puchar Europy, następnie 7-9 października będą walczyć w Opolu na Mistrzostwach Polski. Na  kolejny Puchar Polski jadą do Zakopanego, następnie do Lubonia k/Poznania, potem do Krakowa a na koniec zameldują się w Gdyni na Judo Baltic Cup (Międzynarodowy Puchar Polski ). Tak wysoka forma zawodników z Kowali jest wynikiem ciężkiej pracy jaką w wakacje wykonali zawodnicy na 3 obozach sportowych ( 2 klubowe, 1 obóz kadry ).

Opracowała: Małgorzata Okólska

Leave a Reply