Moc emocji na turnieju judo w Kowali

judokowala

17 września w PSP w Kowali odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo o Puchar Wójta Gminy Kowala pod Patronatem Starosty Radomskiego. Zawody zostały zorganizowane po raz trzeci. Organizatorami turnieju byli: ULKS Judo Kowala, Wójt Gminy Kowala oraz Starosta Radomski. Tego dnia do Kowali zawitało prawie 300 judoków z 23 klubów z  całej Polski.

W uroczystym otwarciu turnieju udział wzięli: Wójt Gminy Kowala – Tadeusz Osiński, Zastępca Wójta – Dariusz Bulski, Sekretarz Gminy- Alina Szczęśniak, Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa – Marek Oleszczuk, Radni Gminy Kowala, Dyrektorzy szkół z terenu gminy oraz gość specjalny, mieszkaniec Gminy Kowala – Albert Odzimkowski, obecnie zawodnik MMA ale swoją przygodę ze sportem zaczynał właśnie od judo. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich a także ogromną niespodzianką była obecność na turnieju Prezesa Polskiego Związku Judo Pana Sławomira Kownackiego, który na turniej do Kowali przyjechał aż z Wrocławia.

W zawodach brali udział zawodnicy z roczników 2002-2009. Klasyfikację drużynową po przeliczeniu punktów we wszystkich kategoriach wiekowych wygrał klub Lemur Warszawa, drugie miejsce zajął nasz zaprzyjaźniony klub UKJ Champion Warszawa, na trzecim miejscu uplasował się klub SAMEJUDO z Warszawy. Judocy z Kowali zajęli 4 miejsce, ale za to w klasyfikacji młodzików uplasowali się na pierwszej pozycji.

Wyniki zawodników z Kowali:

Złote medale:

• Weronika Nogaj (najlepsza zawodniczka turnieju w kategorii młodzik)
  • Emilia Kowalska
  • Alicja Kowalska (najlepsza zawodniczka turnieju w kategorii dziecko)