Judo Kowala nie zwalnia tempa

judokowala

ULKS Judo Kowala nie zwalnia tempa i po raz kolejny pokazuje, w jak wysokiej formie są zawodnicy. W przeciągu trzech tygodni wystartowali w dwóch poważnych turniejach Pucharu Polski.

Puchar Polski w Poznaniu…

28-29 października w Poznaniu odbył się Międzynarodowy Puchar Polski. Turniej zgromadził ponad 700 zawodników z Polski i z 9 klubów zagranicznych. Judocy z Kowali znowu pokazali wysoką formę zdobywając tam 2 medale brązowe w kategorii dzieci: Brajan Leśniewski i Alicja Kowalska (uczniowie PSP w Kowali), oraz 5 medali w kategorii młodzików.

Złoty medal wywalczyła Klaudia Chobot

Srebrne medale : Weronika Nogaj, Emilia Kowalska, Igor Błeszyński

Na piątym miejscu, tuż za podium start zakończył Dawid Woźniak a 7 był Alessio Leśniewski. Wszyscy zawodnicy są uczniami PG w Parznicach.

…potem w Krakowie…

12 listopada judocy pojechali na kolejny Puchar Polski do Krakowa. Z tego wyjazdu również przywieźli worek medali.

Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanęła Klaudia Chobot zdobywając złoty medal. Srebrne medale wywalczyli : Igor Błeszyński, Piotr Chełmiński, Emilia Kowalska. Brązowy medal zdobył Alessio Leśniewski. Na piątym miejscu zakończył udział Dawid Woźniak (uczniowie PG w Parznicach).

W obydwu turniejach klub ULKS Judo Kowala znalazł się w pierwszej 3 w klasyfikacji punktowej i medalowej.

…a już w ten weekend Gdynia.

Miło nam poinformować, że 3 zawodniczki Judo Kowala dostały powołanie do reprezentowania województwa mazowieckiego na Drużynowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się 26 listopada w Bytomiu. A już w ten weekend zawodnicy wyjeżdżają do Gdyni na kolejny bardzo mocno obsadzony turniej Pucharu Polski JUDO BALTIC CUP.

Opracowała: Małgorzata Okólska

 

Leave a Reply