Międzypokoleniowa Sztafeta Niepodległościowa 2016 – informacje organizacyjne

pol2

W najbliższy piątek 11 listopada już po raz szósty w naszej gminie, a po raz drugi z Trablic wyruszy Międzypokoleniowa Sztafeta Niepodległościowa. Sztafeta ma na celu uczczenie Dnia Niepodległości oraz promowanie patriotyzmu zarówno wśród młodych jak i nieco starszych pokoleń.

Którędy będzie przebiegać trasa?

Start Sztafety 11 listopada 2016 r., godz. 11:11:11 jednocześnie z dwóch miejsc:

  1. I grupa wyruszy z Trablic spod Domu Pamięci ks. Romana Kotlarza. Trasa będzie przebiegać przez Ludwinów (do sklepu koło przejazdu) -> Kowalówkę -> następnie drogą powiatową nr 733 (Augustów) do stacji w Rożkach (pomnik ku czci 15 Polaków powieszonych przez hitlerowców 12 października 1942), gdzie dołączy grupa II i wspólnie udamy się do Kowali .
    trasa-biegu
  2. II grupa wyruszy spod pomnika lotników Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Kowali. Trasa będzie przebiegać przez Kowalę -> Dąbrówkę Zabłotnią (pomnik upamiętniający walki z wojskami carskimi w 1863r.) -> Rożki ->Augustów -> Kowalę Kolonię.
Atrakcje na mecie

Tegorocznym obchodom na terenie naszej gminy będzie towarzyszyła akcja społeczno-kulturalna – ,,Dzień Kuchni Polskiej”, która została zainicjowana przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Kuchnia polska to jedna z naszych narodowych tradycji. Dlatego ten dzień będzie wzbogacony wypiekami z piekarni i cukierni z terenu naszej gminy. Do akcji przyłączają się Cukierni i Piekarnia MAK z Kowali, Piekarnia z Trablic i Piekarnia z Kotarwic.

Informacje dodatkowe

Sztafeta będzie podążać w asyście straży pożarnej. Na trasie będzie z nami bus, którym będzie można podjechać w przypadku braku sił. Powrót z Kowali do Trablic autokarem. Osoby, które nie mogą biec, mogą być z nami np. na rowerze. Przed biegiem zapraszamy do kościoła w Trablicach-Pelagowie na godz. 9.00 na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

Link do wydarzenia na facebooku:

www.facebook.com/events/360052464339523/ Udostępniajcie, zapraszajcie.

A oto plakat promujący to wydarzenie:

plakat-bieg-niepodleglosci

Zachęcamy do ubioru w kolorach patriotycznych. Serdecznie zapraszamy!

Jak wyglądała ubiegłoroczna sztafeta można zobaczyć pod tym linkiem:
https://trablice.pl/2015/12/miedzypokoleniowa-sztafeta-niepodleglosciowa-relacja/

Sztafeta wyruszy przy udziale Urzędu Gminy w Kowali, Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gminy Kowala, Stowarzyszenia Rozwoju Społecznego „Magis” oraz Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali.

Leave a Reply