Udany koniec sezonu młodzików z ULKS Judo Kowala

judokowala

26 listopada 2016 roku w Bytomiu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek. W zawodach startowały reprezentacje województw. W kadrze Mazowsza znalazło się aż czworo zawodników ULKS Judo Kowala.

Złoto i srebro chłopców…

W drugiej  drużynie Mazowsza wystartował Igor Błeszyński z naszego klubu, który znacznie przyczynił się do zdobycia srebrnego medalu. W finale, drużyna Mazowsze I spotkała się z drużyną Mazowsze II potwierdzając tym samym, że w tej grupie wiekowej jesteśmy najmocniejszym regionem w Polsce.

…oraz srebro dziewcząt

Do złotego i srebrnego medalu chłopców swoje srebro dołożyły dziewczęta. Niewiele brakowało aby drużyna młodziczek także sięgnęła po złoto. W finale dziewczęta przegrały z pierwszą drużyną Śląska, z którą godzinę wcześniej wygrały w eliminacjach grupowych. W drużynie dziewcząt wystartowały aż 3 zawodniczki z klubu ULKS Judo Kowala, które w znaczący sposób przyczyniły się do zdobycia medalu przez ekipę Mazowsza dziewcząt i były to: Klaudia Chobot, Emilia Kowalska i Weronika Nogaj (wszyscy są uczniami PG w Parznicach). Tym samym nasi judocy przywieźli z Bytomia 4 srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Warto dodać, że z naszego klubu została powołana największa liczba zawodników do reprezentowania Mazowsza.

Małgorzata Okólska

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: