Jubileusz LUKS Kowala

W dniu 25 marca 2017 roku Klub Sportowy ,,LUKS Kowala” obchodził jubileusz 10-lecia powstania. W ramach tych obchodów odbył się okolicznościowy Turniej Tenisa Stołowego w kategoriach Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Open, który poprowadziła trener klubu i jednocześnie sędzia Tenisa Stołowego Katarzyna Bielak.

Łącznie w Turnieju wzięło udział 42 zawodników, najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy przygotowali również poczęstunek dla uczestników. Podczas uroczystego otwarcia, na które przybyli zastępca wójta gminy Kowala pan Dariusz Bulski, dyrektor publicznego gimnazjum w Parznicach  pan Jacek Jóźwiak, radni rady gminy w Kowali pan Wiesław Pachniewski i pan Marcin Jakubiak oraz sołtys Kotarwic pan Jan Malmon wręczono na ręce prezesa Stanisława Więcaszka pamiątkową tablicę z gratulacjami od władz gminy z okazji Jubileuszu naszego  Klubu.

Wyniki Turnieju:

Kategoria Open (pierwsza ósemka):

 1. Skura Eryk- Broń Radom
 2. Gąciarski Mateusz- SKTS Szydłowiec
 3. Barszcz Mariusz – LUKS Kowala
 4. Ablewski Mariusz- LUKS Kowala
 5. Serafin Julia- Broń Radom
 6. Głód Ryszard- Kazanów
 7. Łyżwiński Jacek- Pińczów
 8. Król Mateusz- Kazanów

Finał B, czyli mecz o miejsce IX wygrał Daniel Jasiński – LUKS Kowala. Turniej został rozegrany systemem mieszanym, najpierw w 4 grupach po 7 osób,,każdy z każdym” następnie pucharowo z gra o miejsca 1-8 oraz 9-16.

Kategoria szkoły gimnazjalne (pierwsza ósemka):

 1. Stankowski Kacper- Mazowszany
 2. Kruk Sebastian – Trablice
 3. Pachniewski Michał – Kowalówka
 4. Smorągiewicz Filip – Kowala
 5. Hamerski Mateusz – Mazowszany
 6. Kowalski Piotr – Kowalówka
 7. Konobrodzka Iza – Radom
 8. Prokop Mikołaj – Kowala

Na uwagę zasługuje fakt, że decyzje o graniu w tej kategorii podjęli zawodnicy z klasy piątej szkoły podstawowej Michał Pachniewski i Piotr Kowalski. Rywalizowali ze starszymi od siebie, a Michał uplasował się na III pozycji. Wielkie brawa!

Kategoria szkoły podstawowe:

 1. Jakubiak Maksymilian – Trablice
 2. Michalczewski Aleksander – Mazowszany
 3. Stankowski Albert – Mazowszany
 4. Rybiński Patryk – Mazowszany

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy zwycięzcom i wyrażamy nadzieję na same dobre opinie o naszej pracy.

Organizatorzy – Zarząd i Sympatycy LUKS Kowala

Leave a Reply