Judo Kowala na Pucharze Polski w Suchym Lesie

Zawodnicy klubu ULKS JUDO Kowala mają za sobą bardzo pracowity weekend. Wzięli udział w dwóch ważnych turniejach, zdobywając cenne punkty rankingowe oraz medale. 18/19 marca judocy z Kowali, pojechali do Suchego Lasu k/Poznania na Puchar Polski Młodzików i Młodziczek oraz Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych. W obu turniejach wystartowało ponad 700 zawodników z 93 klubów. W klasyfikacji medalowej kobiet ULKS JUDO Kowala zajęło 10 miejsce, a w klasyfikacji punktowej 7 miejsce.

Wyniki:

Pierwszego dnia w kategorii U15 wystartowali Brajan Leśniewski i Alicja Kowalska (uczniowie PSP w Kowali). Naszym początkującym młodzikom zabrakło szczęścia i odpadli w eliminacjach.

Następnego dnia w kategorii U18 Klaudia Chobot (uczennica PG w Parznicach) wywalczyła srebro a Weronika Nogaj (uczennica PG w Parznicach) wywalczyła brąz.

W eliminacjach odpadli: Alessio Leśniewski, Melania Wójcicka, Piotr Chełmiński, Igor Błeszyński, Emilia Kowalska (uczniowie PG w Parznicach) oraz Bartosz Kopycki (uczeń PG w Wierzbicy) i Mateusz Brzeziński (uczeń ZST w Radomiu)

W piątek 24 marca jedziemy na podbój Słowacji na bardzo mocny turniej do Bardejowa.

Opracowała: Małgorzata Okólska

Leave a Reply