ULKS Judo Kowala w Austrii

Po tygodniach bez wpisu powracam do regularnego pisania jednocześnie przepraszając za te dni ciszy. Po przerwie w pisaniu zaczynamy od bardzo dobrych wieści z wyprawy naszych judoków do Austrii.

Dnia 3 marca 2017 roku zawodnicy ULKS Judo Kowala wyruszyli do Gmunden w Austrii na podbój europejskich mat. Wystartowali w rankingowym turnieju Austrian Cup 2017, który zaliczany jest do EJU judo. Po długiej podróży (prawie 900km) dotarli na miejsce, gdzie gospodarze przygotowali dla nich kolację. Następnego dnia wystartowali juniorzy młodsi  (prawie 600 zawodników). W tym bardzo mocnym turnieju udało nam się wywalczyć 4 medale. I tak złoty medal wywalczyła Klaudia Chobot, która nie dała żadnych szans rywalkom. Brązowe medale wywalczyli: Weronika Nogaj, Piotr Chełmiński oraz Igor Błeszyński. W eliminacjach odpadli : Emilia Kowalska, Alessio Leśniewski, Melania Wójcicka, Dawid Woźniak.

Następnego dnia startowali młodzicy oraz dzieci. Tego dnia Judo Kowala reprezentowali Alicja Kowalska i Brajan Leśniewski. Po ciężkich walkach udało im się wywalczyć brązowe medale w kategorii młodzików.

Oprócz startu na zawodach zawodnicy mieli okazję trochę pozwiedzać tę malowniczą okolicę.

Na turniej wybraliśmy się razem z zaprzyjaźnionym klubem UKJ Champion Warszawa i byliśmy jedynymi klubami z Polski.

Teraz zawodników czeka wyjazd na Puchar Polski do Suchego Lasu (18-19 marca) a tydzień później jedziemy na Słowację do Bardejowa na kolejny bardzo mocny turniej (24-25 marca ).

Opracowała: Małgorzata Okólska

Leave a Reply