Radni przekażą dietę

Podczas 32. Sesji Rady Gminy Kowala radni, doceniając wysiłki oraz wyniki zawodników ULKS Judo Kowala, zobligowali się do przekazania na rzecz ULKS Judo Kowala swoich diet za miesiąc marzec.

Dieta radnych dla Judo Kowala

3 lutego 2017 r. w obradach rady gminy udział wzięli  zawodnicy i trenerzy z gminy Kowala nominowani do konkursu na najlepszych sportowców i trenerów powiatu radomskiego za rok 2016. Wśród nominowanych i wyróżnionych zawodników i trenerów najliczniejszą grupę stanowili judocy ULKS Judo Kowala, w tym zdobywczyni tytułu Najlepszego Sportowca Powiatu Radomskiego – Klaudia Chobot.

Jak podkreśliła trenerka i prezes Judo Kowala Małgorzata Okólska, choć judocy są wychwalani przez urzędników, a klub odniósł największy sukces w historii gminy Kowala, to wsparcie finansowe ze strony gminy jest niewystarczające. Trener Okólska przypomniała największe osiągnięcia z ubiegłego roku w tym jedno szczególne. Na 375 klubów zarejestrowanych w Polskim Związków Judo klub Judo Kowala znalazł się na drugiej pozycji w rankingu ogólnopolskim. Nasz maleńki klubik z Kowali wyprzedził potęgi warszawskie, gdańskie wrocławskie, które mają po 500 zawodników.

Trener Okólska podkreśliła, że judocy biorą udział w zawodach na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Tych wyjazdów jest tak dużo, że rodziców nie stać, żeby za wszystkie zapłacić. Ponadto zawodnicy uczestniczą w obozach sportowych trzy razy w roku – dwa razy w wakacje, raz w zimę. Do tego należy doliczyć obozy kadry Mazowsza.Trener zaapelowała do władz gminy, by znaleźli środki dla dzieci z Judo Kowala.

Odpowiadając na apel Trener radni jednogłośnie zadecydowali o przekazaniu diet za miesiąc marzec na rzecz klubu ULKS Judo Kowala.

Podziękowania od Klubu

Podczas 34. Sesji Rady Gminy, która odbyła się 31 marca 2017 roku trener i zawodnicy złożyli podziękowania za gest radnych. Każdy z radnych otrzymał z rąk zawodników podziękowania. W czasie sesji ustalono, że środki mają być przekazane przelewem na konto klubu.

Zawodnikom, trenerce i osobom związanym z Judo Kowala życzymy dalszych sukcesów. A radnym dotrzymania danego słowa.

 

Leave a Reply