Spotkanie Sąsiedzkie w Trablicach już po raz trzeci!

Wpis rozpocznę nietypowo. Po pierwsze przepraszam wszystkich czytelników za małą częstotliwość zamieszczania nowych wpisów. Składa się na to wiele czynników, przede wszystkim masa codziennych obowiązków prywatnych i służbowych. Po drugie – postaram się to zmienić i mam nadzieję, że znajdę więcej czasu, aby pisać o tym co ważne dla dla naszej miejscowości i jej mieszkańców. Zacznę od krótkiej relacji z naszego corocznego święta. Tak, za nami już 3. edycja Spotkań Sąsiedzkich w Trablicach. W tym roku 3 czerwca spotkaliśmy się pod hasłem „Rodzinne Trablice”.

Jak do tej pory było to najliczniejsze nasze spotkanie. Na placu za Domem Pamięci ks. Romana Kotlarza (oraz na sąsiedniej działce – za co serdecznie dziękujemy właścicielce) zgromadziło się ok. 250 osób! Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Mam nadzieję, że to wyraz atrakcyjności programu oraz przede wszystkim chęci integracji naszej społeczności. A skoro już o programie mowa. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa szereg występów artystycznych, konkursów z nagrodami oraz innych ciekawych atrakcji o których poniżej.

Na scenie

Nasze spotkanie rozpoczęło się od występu ludowego zespołu „Przepióreczki” ze szkoły podstawowej w Kowali pod przewodnictwem p. Anny Szymczyk z tejże szkoły.

Tego dnia na scenie mogliśmy usłyszeć urzekający głos naszej sąsiadki Olgi Wesołowskiej oraz rezydentów sceny w Trablicach z ich nowych repertuarem – zespół Kadm.

Na naszej scenie odbył się również konkurs wiedzy o serialu „Rodzinka.pl”. Każda rodzina opuszczała scenę z pamiątkowymi upominkami.

Na macie

W tym roku nie ograniczyliśmy się jedynie do występów na scenie. Centralne miejsce na placu za Domem Pamięci zajęły maty. Wystąpiły na nich młode akrobatki z zespołu Quick Flick z PSP w Kowali trenujące pod okiem p. Anny Stawczyk.

Bezpośrednio po turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie na 15 startujących zawodników zdobyli 15 medali na Dzień Sąsiada przyjechali zawodnicy ULKS Judo Kowala wraz z trenerką Małgorzatą Okólską. Zawodnicy zaprezentowali swe umiejętności, a dla chętnych uczestników naszego spotkania była niespodzianka – możliwość skorzystania z niepowtarzalnej okazji rzutu przez biodro 😉

Na trawie

W tym roku Dzień Sąsiada odwiedziło aż 2 zastępy strażaków. Miło nam było gościć strażaków z OSP Kowala, którzy zaprezentowali wóz oraz sprzęt strażacki oraz przeprowadzili zawody w laniu wodą do celu.

Natomiast strażacy OSP Ruda Mała przeprowadzili spektakularny pokaz udzielania pierwszej pomocy (poszkodowanego w wypadku samochodowym).

Mieliśmy okazję gościć radomskiego boksera Michała Żeromińskiego, który opowiedział o swoich początkach kariery oraz planach na przyszłość oraz wszystkich chętnym dokonał pomiaru tkanki tłuszczowej na specjalistycznej aparaturze.

Dzięki uprzejmości naszych sąsiadów p. Beacie i Pawłowi Białasom każdy z uczestników spotkania mógł przejechać się bryczką.

Jak co roku, na naszym spotkaniu najmłodsi mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej na tę okazję „Strefy Rodziny”, w której animatorki malowały dzieciom buzie, robiły bańki mydlane i uczyły zajęć manualnych. Pod czerwony namiotem odbywał się także konkurs plastyczny „Moja Rodzina”. Jury nagrodziło każdego uczestnika konkursu. Najmłodsi chętnie robili sobie zdjęcia z bohaterami bajki „Psi Patrol” dzięki namalowanej przez naszą sąsiadkę Aleksandrę Lament makiecie. Młodzi adepci piłki nożnej mogli spróbować swoich sił w konkursie „kapek” a zwycięzca będzie miał okazję doskonalić swoje umiejętności dzięki wygranej piłce.

Na stoisku „Zabawy z optyką” mogliśmy się przekonać jak nasz mózg reaguje na złudzenia optyczne oraz zapoznać się z przyrządami optycznymi.

Na głodnego….nikt nie wyszedł 🙂

Również i w tym roku zadbaliśmy o to, aby prócz wrażeń artystycznych dostarczyć dla Państwa coś dla ciała. Był grill z kiełbaskami, kaszankami, kurczakami, były podpłomyki, były słodkości przygotowane przez mieszkanki Trablic oraz pieczywo i wyroby cukiernicze ufundowane przez p. Aldonę Matygę z piekarni w Trablicach.

Po wielu dniach przygotowań byliśmy zmęczeni, ale już po wszystkim byliśmy szczęśliwi, że III Spotkanie Sąsiedzkie w Trablicach przyniosło wiele radości jego uczestnikom. Wciąż docierają do nas sygnały o atrakcyjności naszego przedsięwzięcia.

Podsumowanie

Atrakcji było tak wiele, że nie wiem czy je wszystkie opisałem. W związku z tym, że pamięć bywa ulotna tegoroczne spotkanie postanowiliśmy uwiecznić w postaci filmu. Zachęcamy do oglądania oraz komentowania czego Państwo oczekują w ramach takiego spotkania.

 

Więcej zdjęć jest dostępnych na stronie:
http://www.gopskowala.pl/index.php/773-rodzinno-sasiedzki-klimat-w-trablicach
oraz na facebooku GOPS:
https://www.facebook.com/GOPS

Leave a Reply