Turniej judo w Kowali 2017

W sobotę 16 września 2017 roku w Kowali odbył się Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Kowala pod Patronatem Starosty Radomskiego. Do Kowali przyjechało prawie 400 zawodników z całej Polski, z 33 klubów.

Były to kluby z województwa mazowieckiego, lubelskiego, wielkopolski, dolnośląskiego, podlaskiego. Poziom zawodów z roku na rok jest coraz wyższy, a tym samym coraz mocniejsze i cięższe są walki o medale.
Judo Sport Walki z Rakiem
W tym roku klub ULKS Judo Kowala przystąpił do Fundacji „Judo – Sport Walki z Rakiem” i na turnieju zbierana była krew dla chorego Igora Żądlaka. Każdy, kto oddał krew dostał koszulkę fundacji, posiłek regeneracyjny od restauracji Bolek i Lolek oraz czekoladę.
9 medali naszych judoków
O godzinie 11.00 turniej otworzył Wójt Tadeusz Osiński i rzecznik starostwa Pan Marek Oleszczuk. Po części oficjalnej zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania na macie, zaczynając od najmłodszej kategorii wiekowej czyli roczników 2009-2010. Następnie walczyły dzieci z rocznika 2008-2007 a po nich do rywalizacji stanęli zawodnicy z rocznika 2006-2005. Po południu startowała najstarsza kategoria wiekowa na tych zawodach- młodzicy ( 2004-2003) i to ich walki były najbardziej zacięte.
Turniej zakończył się ok godz. 19 wręczeniem okazałych pucharów dla 3 najlepszych klubów z największą ilością medali. Klasyfikację medalową wygrał klub UKJ Lemur Warszawa, drugie miejsce wywalczył UKJ Champion Warszawa a na trzecim miejscu uplasowali się UKJ Same Judo Warszawa. Było to posumowanie wszystkich kategorii wiekowych. ULKS Judo Kowala w tej klasyfikacji zajął 8 miejsce a w kategorii młodzików rywalizację zakończyliśmy na 3 pozycji. Ponadto w każdej kategorii wiekowej nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy turnieju, którzy otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomiu a także puchary dla najlepszych zawodników. ULKS Judo Kowala wywalczyło łącznie 9 medali : 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.
Duże podziękowania składamy dla GOPS z Kowali za pomoc przy najmłodszych zawodnikach, gdzie panie fantastycznie zajmowały się maluchami podczas oczekiwania na walki.
Organizacja turnieju była możliwa dzięki współfinansowaniu przez Urząd Gminy Kowala, Starostwo Powiatowe w Radomiu, Szkołę Podstawową w Kowali a także dzięki pomocy rodziców i sponsorów.
Opracowała: Małgorzata Okólska

Leave a Reply