Zawodnicy Judo Kowala powołani do kadry narodowej!

Zawodnicy klubu ULKS JUDO Kowala mają za sobą bardzo pracowity i obfitujący w sukcesy okres. Wzięli udział w wielu ważnych turniejach, zdobywając cenne punkty rankingowe oraz medale. Dzięki ciężkiej pracy, systematycznym i sumiennym treningom pięcioro zawodników z naszego klubu zostało powołanych do Kadry Narodowej Polskiego Związku Judo w kategorii junior młodszy.

Nasi kadrowicze to Klaudia Chobot, Piotr Chełmiński, Alessio Leśniewski, Weronika Nogaj uczniowie Publicznego Gimnazjum w Parznicach, oraz Patryk Lipiński uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.

Obóz sportowy w Zakopanem pod okiem mistrza

W dniach 13 – 20 stycznia 2018 r. grupa dzieci z Kowali wyjechała na obóz sportowy judo do Zakopanego. Na obozie tym wymieniają się doświadczeniem i umiejętnościami z innymi zaprzyjaźnionymi klubami: UKJ CHAMPION – Warszawa,  UKJ KOBRA – Warszawa, UMKS Ostrowia – Ostrowiec Świętokrzyski.

Całe zgrupowanie liczy 85 zawodników judo. Dzieci spędzają czas ćwicząc codziennie na macie różne techniki judo, wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów i bardziej zaawansowanych zawodników. Atrakcją dla uczestników obozu są treningi prowadzone przez mistrza olimpijskiego Pawła Nastulę. Chodzą na wycieczki po okolicy, jeżdżą na nartach, łyżwach i biorą udział w zajęciach na świetlicy w ośrodku. Podczas pobytu pojadą na wycieczkę do Aquaparku. Wszystkim uczestnikom obozy życzymy miłego i udanego pobytu w Zakopanem.

Opracowała: Małgorzata Okólska

Leave a Reply