Kwestia budowy chodnika wzdłuż ul. Wierzbickiej z Trablic do Radomia

Pragnę po krótce opisać sytuację, o którą mnie Państwo pytacie oraz o którą wspólnie zabiegamy czy to podczas zebrań wiejskich czy też w czasie sesji Rady Gminy Kowala a mianowicie o budowę chodnika wzdłuż ul. Wierzbickiej z Trablic do Radomia.

Jak potrzebna jest to inwestycja nie trzeba nikogo przekonywać kto choć raz szedł bądź jechał rowerem wzdłuż tej ruchliwej drogi na os. Południe. Sprawa tego chodnika była niejednokrotnie poruszana w czasie zebrań wiejskich w Trablicach. Sam też niejednokrotnie wnioskowałem o opracowanie dokumentacji (na razie koncepcji) wybudowania tego chodnika w czasie sesji rady gminy.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 28 grudnia 2018 roku wnioskowałem o wprowadzenie do budżetu na rok 2019 środków umożliwiających wykonanie wstępnej dokumentacji – koncepcji budowy chodnika, tak aby można było rozpocząć starania o tę inwestycję. Niestety mój wniosek został odrzucony przez większość zasiadającą w radzie – z komitetów popierających Wójta naszej gminy oraz radnych z komitetu Rozwój. Wciąż trudno mi zrozumieć dlaczego? Czy tak będzie wyglądać nasza współpraca, o której jest mowa od pierwszej sesji nowej kadencji?

W tym miejscu pragnę prosić Wójta naszej gminy Pana Dariusza Bulskiego o ustosunkowanie się do kwestii zamiaru zabiegania o powstanie tej inwestycji. Panie Wójcie, ja i mieszkańcy Trablic prosimy, aby pochylił się Pan nad tą sprawą i umożliwił nam bezpieczne poruszanie się wzdłuż tej uczęszczanej trasy. Panie Wójcie czy można liczyć na Pana zaangażowanie i wsparcie przy zabieganiu o powstanie tej inwestycji?

Szanowni mieszkańcy,

padają stwierdzenia, że sprawa tego chodnika jest skomplikowana. Może i jest. Ja uważam, że jak zaczniemy to wspólnie damy radę. Proszę o Państwa wsparcie!

Zamieszczam krótki filmik obrazujący moje starania o wybudowanie tego chodnika.

Oczywiście to nie jedyny naglący temat w naszej miejscowości. M.in. kwestia bezpieczeństwa na drodze w kierunku Godowa jest równie ważna. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się przekonać urząd gminy do realizacji i doprowadzenia niejednej inwestycji w Trablicach do pomyślnego finału.

Z poważaniem,

Paweł Lis

3 thoughts on “Kwestia budowy chodnika wzdłuż ul. Wierzbickiej z Trablic do Radomia

 • 23 czerwca 2019 o 18:03
  Permalink

  A co gdyby projekt budowy chodnika powstał w rabach budżetu obywatelskiego? W miastach wydawane są pieniądze na różne „pierdoly” a chodnik przydałby się i mieszkańca Trablice, Koteawic, Mazowsza ale i Rowerzysta z Radomia

 • 11 lutego 2019 o 23:36
  Permalink

  Dzień dobry,
  dziękuję za zainteresowanie tematem. Co możemy zrobić? Możemy sformalizować nasze postulaty, czyli np. przygotować petycję. Będzie to potwierdzenie tego o czym włodarze gminy już wiedzą. Ale możemy od tego zacząć. Mogę przygotować treść petycji i możemy zebrać kilkadziesiąt podpisów, które w pierwszej kolejności przedłożymy Wójtowi i Radzie. Uważam, że od tego możemy zacząć. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny.

 • 8 lutego 2019 o 18:02
  Permalink

  Panie Pawle widać Pana staranie które odbija się o mur jak my mieszkańcy Trablic możemy Panu pomóc przeforsować tą sprawę petycja z podpisami czy coś podobnego, czekamy na sugestie.

Leave a Reply