Zebranie wiejskie – podsumowanie

Krótkie podsumowanie zebrania wiejskiego, które miało miejsce 20 marca 2023 r. w świetlicy Słoneczko. Atmosfera była gorąca ale i tematy ważne.

➡️ 1. Kanalizacja.
Zapoznaliśmy się z Wykonawcą inwestycji. Ustaliliśmy sposoby informowania o harmonogramie prac oraz w jaki sposób zgłaszać ewentualne szkody powstałe w czasie prac. Dodatkowo uzgodniono, że zostanie ustanowiony dyżur w świetlicy na którym będzie przedstawiciel Wykonawcy i urzędu gminy i będzie można omówić zagadnienia dotyczące tej inwestycji. O szczegółach jeszcze poinformuję.
Najgorętszym tematem była kwestia przyłączy i tego co gmina planuje (a raczej czego nie planuje) wykonać. Do tematu jeszcze będziemy wracać. Nasze stanowisko jest, że aby inwestycja zakończyła się sukcesem musi być wykonana kompletnie zgodnie z zatwierdzonym projektem a nie jego wycinkiem.
Więcej nie ma co na chwilę obecną pisać – kto był ten widział i słyszał. To nie była łatwa dyskusja.
? 2. Linia kolejowa CPK przez Trablice
Przedstawiłem warianty (na mapach, które przyniosłem – może następnym razem Wójt weźmie z urzędu ?) i omówiłem działania jakie zostały do tej pory poczynione oraz który wariant jest preferowany. Wciąż czekamy aż gmina opracuje i prześle do CPK wariant gminny. Dziwi opieszałość Pana Wójta w tym temacie. Liczymy, że wreszcie przygotuje propozycję, która uchroni mieszkańców gminy Kowala.
? 3. Sprawy różne
Wciąż czekamy i doprosić się nie możemy, aby Pan Wójt podjął zadeklarowane przez siebie działania zmierzające do wybudowania chodnika w kierunku Radomia…
Ponadto oczekujemy działań w celu przebudowy skrzyżowania z drogą wojewódzką przy świetlicy. Wójt twierdzi, że rozmawia. My, Mieszkańcy oczekujemy konkretnych działań.
Mamy nadzieję, że nie będziemy na te sprawy tyle czekać ile na kanalizację w Trablicach ?
✝️ Niestety w czasie zebrania wydarzyło się coś czego nikt nie mógł przewidzieć. Wiadomość o śmierci Pana Andrzeja mocno mnie poruszyła i ciężko zebrać słowa po takiej tragedii. Łączę się w bólu i modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

 

Leave a Reply