„Jesień na wesoło” w Świetlicy „Słoneczko”

jesiennawesolo

6 listopada Świetlica „Słoneczko” gościła niesamowitych gości. Była to ważna uroczystość, ponieważ tego dnia został rozstrzygnięty IV Gminny Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Świetlicę „Słoneczko” oraz PSP w Mazowszanach.

Swoje prace zaprezentowały dzieci z publicznych placówek oświatowych klas 0-3 oraz dzieci uczęszczające do gminnych świetlic. W jury zasiadła pani Marta Kamińska – opiekun Świetlicy w Kosowie, pani Jolanta Stanik – dyrektor Publicznej Biblioteki w Kowali oraz pani Anna Żytkowska-Prus – nauczyciel plastyki w Publicznym Gimnazjum w Parznicach. W tym roku tematem wiodącym była „Jesień na wesoło”. Do konkursu zostało zakwalifikowanych 36 prac. Nagrody otrzymali:

Kategoria 0- 1

1 miejsce – Maja Chodelska PSP Mazowszany

2 miejsce – Michał Wyrwich PSP Mazowszany

3 miejsce – Olga Orzechowska PSP Kowala

Wyróżnienie w tej kategorii dostała Hanna Cieślak – PSP Kowala.

Kategoria 2- 3

1 miejsce – Sebastian Kruciński PSP Kowala

2 miejsce – Julia Wasilak PSP Mazowszany

3 miejsce – Jakub Mucha PSP Młodocin Mniejszy

Wyróżnienie w tej kategorii dostała Aleksandra Traczyk – PSP Młodocin Mniejszy.

W konkursie przewidziana była również nagroda Wójta Gminy Kowala, którą otrzymała Julia Bursa z PSP w Kończycach-Kolonii.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują w stronę Wójta Gminy Kowala Tadeusza Osińskiego, reprezentowanego przez jego zastępcę Dariusz Bulskiego za ufundowanie nagród książkowych, dyrekcji PSP w Mazowszanach za zakup upominków dla każdego beneficjenta oraz pani Beacie Chełmińskiej za zapewnienie słodkiego poczęstunku dla gości. Podziękowania kierujemy również w stronę pani Agnieszki Kacy i Sylwii Nadgrotkiewicz za przygotowanie przedstawienia dla dzieci oraz dla Uczniów Publicznego Gimnazjum w Parznicach za oprawę muzyczną pod kierunkiem pana Romana Danielewicza.

Serdecznie dziękujemy!!!

opracowała: Katarzyna Szczepanik