Sztafeta Niepodległości wystartuje z Trablic – zapraszamy!!!

pol2

11 listopada 2015r. przypada 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji pragnę serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w Międzypokoleniowej Sztafecie Niepodległościowej.

W naszej Gminie to już piąta edycja tego wydarzenia, jednak po raz pierwszy będzie można wystartować z Trablic.

Sztafeta ma na celu uczczenie Dnia Niepodległości oraz promowanie patriotyzmu zarówno wśród młodych jak i nieco starszych pokoleń. Trasa Sztafety zostanie podzielona na kilka etapów.

Start Sztafety 11 listopada 2015 r., godz. 11:11:11 jednocześnie z dwóch miejsc:

  1. I grupa wyruszy z Trablic spod Domu Pamięci ks. Romana Kotlarza. Trasa będzie przebiegać przez Ludwinów (do sklepu koło przejazdu) -> Kowalówkę -> następnie drogą powiatową nr 733 (Augustów) do stacji w Rożkach (pomnik ku czci 15 Polaków powieszonych przez hitlerowców 12 października 1942), gdzie dołączy grupa II i wspólnie udamy się do Kowali .
  2. II grupa wyruszy spod pomnika lotników Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Kowali. Trasa będzie przebiegać koło Kościoła św. Wojciecha w Kowali -> Dąbrówkę Zabłotnią (Pomnik upamiętniający walki z wojskami carskimi w 1863r.) -> Rożki ->Augustów -> Kowalę Kolonię.

Zachęcamy do ubioru w kolorach patriotycznych (biało-czerwonych).

Na koniec, najbardziej wytrwałych biegaczy, organizatorzy zapraszają na poczęstunek. Spotkanie umili wspólny śpiew. W sztafecie udział wezmą przedstawiciele władz lokalnych, instytucji, organizacji pozarządowych, wolontariusze, seniorzy.

Nagroda specjalna dla najliczniejszej rodziny biorącej udział w sztafecie. Zmęczonym pomoże w drodze autokar.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

WAŻNE!!!

To nie jest wyścig! Nie ma wygranych i przegranych. Biegniemy wszyscy razem, aby uczcić pamięć naszych przodków, dlatego trasa wiedzie przez miejsca pamięci w naszej gminie. Nie ważne czy przebiegniesz całą trasę czy masz siłę tylko na połowę. Przyjdź! Dołącz po trasie. Nie możesz biec? Przyjedź na rowerze, hulajnodze, na czymkolwiek. Tego dnia bądźmy razem! Przekaż wiadomość przyjaciołom, sąsiadom – pokażmy naszą jedność!

Przed biegiem zapraszamy do kościoła w Trablicach-Pelagowie na godz. 9.00 na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.