Zapraszamy na „Dożynki u ks. Kotlarza”

banerdozynkikotlarz

Serdecznie zapraszamy mieszkańców parafii Pelagów na pierwsze „Dożynki u Księdza Kotlarza”, które odbędą się w sobotę, 5 września, w godz. od 13:00 do 19:00.

Rozpoczniemy Rodzinnym Blokiem Rozrywkowym o godz. 13:00 przy domu pamięci ks. Kotlarza w Trablicach 29. Od godz. 16:00 w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Trablicach – Pelagowie odbędzie się koncert w wykonaniu znanego organisty Roberta Grudnia. Od godz. 17.30 ponownie spotkamy się w domu pamięci na otwartym spotkaniu z historią poświęconemu ks. Kotlarzowi i wydarzeniom Czerwca ’76 zakończonym projekcją filmu „I ciało cicho spocznie w grobie”.

Na zakończenie Dożynek u ks. Kotlarza zapraszamy wszystkich na wspólne biesiadowanie.

Impreza jest realizowana jako element projektu „Dom Pamięci Romana Kotlarza – małe Muzeum – Wielka Historia” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala przy współpracy księdza proboszcza Jana Podsiadło, Radnych wsi Trablice, Stowarzyszenia Animatorów Społecznych Klaudyny.

Wszystkich mieszkańców, którzy chcą się aktywnie włączyć w organizację imprezy uprzejmie prosimy o przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Dożynki u ks. Romana Kotlarza

Leave a Reply